Mivel a fülkeforradalmárok szinte az egész fővárost lefoglalták 03-15-re, tettem azért egy gyenge kísérletet egy Hősök terei megemlékezés megtartására. A rendőrségen azonban közölték velem, hogy a Hősök terét a Fővárosi Önkormányzat foglalta le, méghozzá 0-24 óráig. (Biztosan szép és tartalmas műsor lesz az, amely teljes egy napig tart.)
Szerencsére már a bejelentés előtt készen volt a „B” terv (és van még egy „C” is), mely szerint a körülmények folytán az 1848-as megemlékezésünk az idén 03.17-én történik. Sajnos 24 órás programmal szolgálni nem tudunk, ezért összesen 2 órás programot terveztünk. Néhányan ugyan tamáskodtak, vagyis egyrészt emlékeztettek, hogy tavaly is ellehetetlenítették a rendezvényünket a rendőrök Kalmár Tamás helyszínparancsnok jóvoltából – aki az üres négyszöget katonai alakzatnak, a Hiszekegy-et meg eskütételnek nézte -, másrészt kifejezték abbéli aggodalmukat, hogy az idén is biztosan történik valami, de a puding próbája az evés, így aztán bejelentettem a rendezvényt 03.17-re. Beleírtam, hogy 12.00 órakor a gárdisták esküt tesznek (a bírósági ítéletek szerint ehhez kétségtelenül jogunk van). Talán emiatt, talán más okból, de a tamáskodóknak lett igazuk, hiszen a rendezvény megtartását ezúttal egy másik Tamás, nevezetesen Tóth Tamás budapesti rendőrfőkapitány próbálta megtorpedózni „a forgalom akadályozása” indokkal, amely a nemzeti rendezvények elutasításának indokaként már-már közhelynek számít.
Így aztán a bejelentés és a rendezvény elutasítása a Fővárosi Törvényszéken kötött ki, ahol is a rendezvény megtartása iránti kérelmet alaposnak ítélték, így aztán a torpedó mellé ment. A kérelem kellő szakmai alátámasztottságának megírásában nagyfokú segítséget kaptam a Jobbik Jogsegély-szolgálatától, amiért ezúton is köszönetemet fejezem ki.
Eddig a hírérték, de érdemes elolvasni a mellékelt végzést, mert amellett, hogy pontosan idézi, mi célból jelentettem be a rendezvényt, szó szerint idézi azt is, hogy milyen indokok alapján tiltotta (volna) meg a budapesti rendőrfőkapitány.
Akinek esetleg nincs kedve végigrágni mind a 10 oldalt, csak egy gyöngyszemet emelnék ki, mert ez a kedvencem. Az alaphelyzet ugye az, hogy a Hősök terén szeretnénk megemlékezni mintegy 300 fővel. A rendőr főkapitány leírja, hogy vélhetően ennél jóval többen leszünk és akkor már le kell zárni az utakat és senki sehová nem fog tudni eljutni, pedig aznap biztosan nagyon sokan akarnak majd a Hősök terén lenni (ahol tőlünk nem férnek el), sokan akarnak majd a Műcsarnokba és a Szépművészeti Múzeumba menni (és majd tőlünk nem tudnak), sokan akarnak megmártózni a Széchenyi fürdő vizében (őket szintén akadályozzuk), de miattunk nem jutnak el majd az emberek az Állatkertbe, a Fővárosi Nagycirkuszba és a Közlekedési Múzeumba sem. A Petőfi Csarnokban szombatonként működő bolhapiacot sem tudja majd felkeresni a több ezer ember, mert mi vélhetően nagyon sokan leszünk. És most jön a kedvencem, a szakmaiság netovábbja, ezt szó szerint idézem: „A jelenleg is tartó extrém hideg tél után – mely következtében az eddig lakásba szoruló emberek – várhatóan nagy számban fogják fölkeresni a főváros „zöld szigetének” számító Városligetet a fővárosból és a környező agglomerációból is.”
Tehát 03.17-én mindenki a Városliget valamely pontjára igyekszik majd, de a gaz gárdisták (akik a Hősök terén, egyhelyben állnak) miatt lezárt utak következtében nem jutnak el úti céljukhoz. Még szerencse, hogy a jelenlegi extrém hidegért nem mi vagyunk a felelősek!
Valamiért ismét a kettős mérce jut eszembe, mert a forgalom akadályozása nem volt gond a Critical Mass biciklis felvonulás, a Meleg Méltóság Menete vagy épp a közelmúltban lezajlott több százezres Békemenet alkalmával sem.
Mindenesetre okulva a tavalyi rendezvényen tapasztalt rendőri hozzáállásból, valamint az idei év eddigi előzményeiből, kamerákkal bőven felszerelkezve érkezünk 03.17-én. Ha a gárdistákon múlik, egy békés és szép rendezvényen leszünk túl.
Ha nem rajtunk múlik, akkor ismét találkozunk a bíróságon, ahol a rendőrség képviselői megpróbálhatják elmagyarázni, hogy az üres négyszög katonai alakzat és a Hiszekegy pedig eskü, valamint megpróbálhatják meggyőzni a bíróságot, hogy miért tilos, amit szabad.
Ináncsi József
MNG orsz. vez.